Zámkové dlažby

Zámkové dlažby predstavuje v súčasnej dobe veľmi atraktívnu voľbu pre aj pre bežné domácnosti. Dosahuje vysokú stabilitu a odolnosť.  Jednou s jej najväčších výhod je že sa dá kedykoľvek rozobrať  a opätovne zložiť do pôvodného stavu. Je v rôznych prevedeniach, tvaroch, rozmerov a cenovo dostupná. Zámkové dlažby sú  dodolné proti poveternostným podmienkam, je mrazuvzdorná a vyžaduje si len veľmi malú údržbu. Umožňuje jednoduchú aplikáciu a okamžitú pojazdnosť plôch po realizácií a zaručuje extrémne dlhú životnosť.

Čo ponúkame:

Ponúkame kompletnú realizáciu zámkových dlažieb či už vibrované,  vymývané, vybroliate alebo osekané, rôznych tvarov ako íčka, vlnky, terčíky či kocky, rôznych hrúbok a rozmerov od 10 x 20 cm až po veľkoformátové ako 120 x 60 cm a viac v rôznych farebných variáciach. Odborne zrealizujeme aj pokládku minipalisád, palisád, svahových tvárnic, obrubníkov, žľabov prípadne bez obrubníkov podľa požiadaviek zákazníkov.

Špecializujeme sa hlavne na pokládku zámkové dlažby okolo rodinných domov (chodníky, parkoviská, terasy,  bazény, altánky). Všetky naše realizácie boli urobené v Trnavskom kraji

 

 

Zámková dlažba je vlastne betónová dlažba určená do exteriéru. Zámkové dlažby sú jednou z najvýhodnejších možností ako vybudovať vonkajšie spevnené plochy okolo svojho obydlia, ktoré sú nielen kvalitné ale aj cenovo dostupné.  Má veľmi široké využitie a v závislosti od zvoleného  formátu sa s ňou jednoducho pracuje. Používa sa predovšetkým na pokládku chodníkov, plôch okolo rodinných domov, ale aj na verejných podujatiach. V závislosti od hrúbky dlažby sa realizujú plochy pre chodcov, pre osobné automobily, a pri väčšom zaťažení aj rôzne parkoviská. Pri pokládke nepravidelných farebných prevedeniach je výhodou najmä menšia náchylnosť k povrchovému znečisteniu.

Proces pri realizovaný zámkovej dlažby je nasledovný:

  • vymeranie plochy,
  • príprava spodného podkladu,
  • navozenie a zvibrovanie hrubého podkladu,
  • stiahnutie lôžka,
  • položenie ( zámková dlažba, obrubníky, palisády, žľaby, dopilovanie),
  • zašpárovanie,
  • zavibrovanie.