Zateplovanie rodinných domov

Zateplovanie rodinných domov patrí v súčasnej dobe k najčastejším stavebným činnostiam. Hlavným cieľom je znížiť energetickú náročnosť  a teda ušetriť peniaze za kúrenie počas zimy,  teplo  nepreniká dnu počas teplých letných mesiacoch a tak pôsobí ako klimatizácia, znižuje sa hlučnosť z vonkajšieho prostredia. Medzi ďalšie dôležité výhody patrí zníženie vplyvu tepelných mostov ktorými teplo najčastejšie uniká, eliminuje sa nadmerná vlhkosť ktorá vedie k roseniu okien, odstráneniu prasklín vznikajúce pri tepelných zmenách, predlžuje  sa živostnosť a zároveň zlepšuje estetický vzhľad.

Poskytujeme kompletné realizáciu zateplenie rodinných domov či už polystyrénom alebo sklenej vaty, cez kotvenie, vyrovnávanie, sieťkovanie až po finálne  natiahnutie fasády rôznych štruktúr a najrôznejších farebných odtieňov podľa požiadaviek zákazníka.

 

 

Zateplovanie rodinných domov, teda vonkajšia izolácia domu môže mať svoje opodstatnenie v prípade starších budov, alebo starších rodinných domov. Na nových budovách je však použitie vonkajšej izolácie problematické. Správne vyhotovenie zateplenia domu účinne chráni nosnú konštrukciu domu a výrazným spôsobom ovplyvňuje estetiku domu a tým aj celkovú kvalitu bývania. Nesprávne zateplenie je v dnešnej dobe veľmi časté a to z dôvodu vlhkosti, pretože novostavby nestihnú dostatočne preschnúť a zateplenie sa aplikuje hneď po dostavaný rodinného domu, alebo paneláku. V takomto prípade vlhkosť nemôže nijako uniknúť z plášťa domu a kondenzuje v murive. Výsledkom je vznik nebezpečných plesní zvnútra domu, ktorá sa len ťažko odstraňuje.

Pri kombinácií zatepľovacích systémov obvodových stien a výmenou okien, alebo ich úpravou môžeme dosiahnuť zníženie spotreby energie až okolo 30 %. Zateplená budova tak získava ochranný štít a natiahnutie fasády zvyšuje hodnotu samostatnej nehnuteľnosti.

 

V prípade záujmu ponúkame aj pestrú škálu profesionálnych upratovacích slúžieb