Lepenie dekoračného umelého kameňa

Lepenie dekoračného umelého kameňa s názvom Považan Biely sme realizovali na novostavbe rodinného domu v Trnavskom Kraji mesta Sereď

Cieľom realizácie bolo obloženie pohľadovej steny v interiéry o rozmere 2,7 x 6 m. Jeden z najväčších trendov čo bolo aj v tomto prípade bolo prevedenie  “televíznej steny”, kde sa obložila stena na ktorej sa nachádzal aj elektrický krb.

Okrem interiéru sme realizovali lepenie dekoračného umelého kameňa aj v exteriéri na obvodovej stene a stĺpiku. Tento dizajnový prvok dodal interiéru a exteriéru patričný nádych luxusu a nevšednosti.

 

Dekoračný umelý kameň Považan Biely patri medzi najobľúbenejšie kamene na trhu. Má štruktúru jemne spojených lámaných kúskov kameňa v kombinácii s kamennými oštiepkami. Dokonale imituje prírodné vrásnenie. Vďaka zubovým spojom jednotlivých obkladačiek vynikne aj na malých plochách s množstvom deliacich konštrukcií ako sú interiérové a exteriérové krb, rôzne nepravidelné steny, sú v dokonale presné a cenovo dostupné.

Dekoračný kameň je vyrobený  zo mrazuvzdorného betónu triedy c25/30, preto sú vhodné nielen do interiéru ale aj do exteriéru. Obklady sú odľahčené prírodným ílom  o rozmere 37,5 x 6,7 x 4 cm, majú tepelno-izolačné vlastnosti. Veľkou výhodou je že obsahuje chemický retardér, ktorý výrazne obmedzuje vyplavovanie vápnika a tvorbu výkvetov.