Dekoračné obkladové kamene

Dekoračné obkladové kamene na dom patria medzi progresívne spôsoby vďaka ktorému získava dom svoje čaro, prirodzený a autentický vzhľad. Dnes existuje na trhu široká paleta produktov dekoratívnych obkladových kameňov a farebných odtieňov hrúbok a rozmerov

Dekoračné obkladové kamene sú elegantným riešeným a jedinečným trendom moderných interiérov ale aj exteriérov. Majú veľké množstvo použitia dá sa použiť na obkladovú stenu v každej miestnosti domu, alebo bytu na obvodové vonkajšie steny, stĺpiky. Najčastejšie sa dekoračné obkladové kamene v interiéri  aplikujú na obývacie izby, vstupné haly, kuchyne, spálne a dokonca aj v kúpeľne. Najviac obľúbené je použitie obkladové kameňa na dekoráciu pohľadových stien v interiéri. Takýto dizajnový prvok dodá interiéru ten správny patričný nádych luxusu.

Ponúkame celkovú realizáciu dekoračných obkladových kameňov nielen do interiéru ako kuchyne, obývačky, izby, haly okolo krbov, liniek ale aj do exteriéru na terasu, okolo domov, bazénov, alebo na ploty. Pracujeme zo všetkými materiálmi  s tehlovými, kameninovými, sadrovými, prírodnými, drevenými ale aj fasádnymi obkladami všetkých druhov, rozmerov, hrúbok a vo všetkých farebných prevedeniach v závislosti od zákazníka.

Rozdelenie dekoračných obkladových kameňov:

Medzi najčastejšie druhy kameňov ktoré sa ponúkajú na trhu a dajú sa použiť do interiéru a exteriéru sú:

  • bridlica,
  • pieskovec,
  • kremenec,
  • kvarcit,
  • andezit

 

Každý kameň či už prírodný, alebo umelý má svoj špecifický vzhľad, štruktúru a farbu. Zvolené farby sú veľmi dôležité z hľadiska konečného vizuálneho  výsledku.  Prírodný kameň patrí k najbežnejším stavebným materiálom

Dekoračné obkladové kamene sa aplikujú v interiéri a exteriéri  k obkladu stien, fasád, plotov, komínov, soklíkov, krbov, kúpelní, kuchýň, hál a veľa ďalšieho a je možné ho aplikovať aj na zateplený systém.

Materiál z ktorého sú dekoračné obkladové kamene vyrobené sú mrazuvzdorné, odolné voči UV žiareniu, vode sú cenovo dostupné a tak je to ideálna možnosť pre skrášlenie domov a iných objektov. Pre lepšiu ochranu je možné obklad impregnovať špeciálnymi prostriedkami čí sa zníži nasiakavosť. Impregnácia zabraňuje aj prenikaniu nečistôt do obkladu.